Turistický výlet ŠD

9.2. 2022345x

Leden patří k nejstudenějším měsícům v roce a volně žijící zvěř v přírodě velmi obtížně hledá potravu. Proto jsme se s dětmi ze školní družiny rozhodli zvířátkům v lese obohatit jejich jídelníček o nějakou tu pochoutku.

V sobotu 29. 1. jsme vyrazili do Radíkova. Z konečné zastávky jsme se vydali k Radíkovské věži, kde se nachází krmelec. Tam děti s nadšením položily dobroty pro zvířátka – jablka a mrkve, které si přinesly z domova v batůžkách. Také si společně připomněly, jak a čím správně přikrmovat zvěř.

Poté naše kroky vedly zasněženou krajinou na Svatý Kopeček. Tam měly děti možnost koupit svým rodičům perníková srdce a jiné drobnosti.

Děti si výletu užily. Pobavily se, poučily, zaskotačily na sněhu. Věřím, že touto nenásilnou hravou formou přispějeme k vytváření kladného vztahu člověka k přírodě.

Brigita Valentová