Výhra ŠD v soutěži „ Naše zahrádka“

9.4. 202460x

V říjnu loňského roku společnost Technických služeb města Olomouce vyhlásila soutěž pro MŠ a první stupeň ZŠ zaměřenou na vybudování školní zahrádky. Cílem soutěže bylo, aby si děti samy navrhly, jak by mohla vypadat jejich zahrádka a co v ní poroste. Projekt zahrnoval výtvarné ztvárnění zahrádky, rozvržení záhonků a zeleně, umístění na mapě a slovní popis.

Velice nás potěšila informace, že náš návrh na realizaci vysněné školní zahrádky se umístil mezi 4 vítěznými projekty.

V březnu nám zaměstnanci TSMO přijeli náš vysněný projekt zrealizovat a my se již nyní těšíme z nových vyvýšených záhonků, kompostéru, laviček, konví a stromu, které nám v rámci tohoto projektu TSMO dodali.

Vychovatelky již nyní s dětmi na nové zahrádce aktivně pracují a společně se těší, až se stromy a záhonky zazelenají a začnou s dětmi sklízet první úrodu.