Pečení a zdobení perníčků v ŠD

11.12. 20191037x

K adventní době neodmyslitelně patří pečení perníčků, a proto jsme se s dětmi 1., 4. a 5. oddělení pustili také do práce. Všechny děti se na pečení moc těšily a ihned po obědě se proměnily v malé cukráře a pekaře. Z připraveného těsta děti pilně vykrajovaly zvonečky, stromečky, andílky, hvězdičky, prasátka a další rozmanité tvary. Během chvilky se vůně perníčků linula po celé škole. Pečení jsme si zpříjemnili poslechem a zpíváním vánočních koled. Perníčky se nám povedly a my jsme si s dětmi užili krásné předvánoční odpoledne. Moc děkujeme za pomoc maminkám, které nám při pečení pomáhaly.

L. Prachařová, J. Václavíková, V. Balharová

Co si nazdobíš, to si sníš

Ve 3. oddělení školní družiny si všechny děti vyzkoušely nazdobit vánoční perníčky. Některým to šlo takříkajíc samo od ruky a ukázalo se, že nezdobí poprvé. Ale i ti méně zruční zapojili fantazii a vznikala krásná díla. Na závěr proběhla malá ochutnávka, ale zbylo i dost perníčků na naši vánoční besídku.

D. Pospíšilová